Brodziki półokrągłe

14 lipca 2021 Autor admin Wyłączone

Dokonując oddzielnego zakupu brodzika, jak i kabiny, warto wybierać produkty pochodzące od tego samego producenta. Nierzadko zdarza się, iż kabina nie będzie pasowała do brodzika. Dlatego też warto, abyśmy przemyśleli kwestię zakupu całego zestawu, w którym wybrane elementy są do siebie dobrze dopasowane, nie tylko z uwagi na wymiary, ale również i stylistykę. Brodzik, będzie odpowiedni u tych osób, które nie preferują brania zbyt długich kąpieli, jak również u tych, którym zależy szczególnie na oszczędnościach w zakresie ilości zużywanej wody. Posiadając dzieci, warto przemyśleć kwestię zakupu wanny, albo głębszego brodzika. Jednym z wariantów, będzie brodzik półokrągły. Dla kogo będzie to właściwy wybór? 

Brodzik półokrągły – dla kogo będzie odpowiedni? 

Brodzik mający kształt ćwiartki koła, jest najlepszym z możliwych rozwiązań w przypadku narożnych pryszniców. W takim kształcie, na rynku dostępne są prysznicowe brodziki płytkie oraz głębokie. Każdy z nich, jest nam w stanie zagwarantować funkcjonalne, a ponadto nowoczesne wyposażenie nie tylko dla małej, ale również i sporej łazienki. Głębszy brodzik, przykładowo mający kabinę z wbudowanym hydromasażem prezentuje się niezwykle elegancko oraz nowocześnie. 

Najpłytsze z brodzików półokrągłych prysznicowych, udostępnione są już od pięciu centymetrów, zaś głębokie od piętnastu do nawet trzydziestu centymetrów głębokości. Te głębsze, są zatem nierzadko wybierane z uwagi na komfort mycia pociech, tym bardziej niemowląt. Dla osób dorosłych, także są bardzo wygodne i w przeciwieństwie do kwadratowego, brodzik półokrągły 90×90 cm, oferuje nam dużo większą użytkową przestrzeń, z uwagi na zachowanie owalnego kształtu jednego spośród rogów. W tego typu prysznicu, bez problemu weźmiemy kąpiel w dwie osoby. Brodzik mający wymiary 80×80 cm w półokrągłej wersji, także jest nam w stanie zaoferować większą przestrzeń, aniżeli brodzik kwadratowy. 

Rodziny mające małe dzieci, nierzadko doceniają kabiny mające głęboki półokrągły brodzik, w którym możliwe jest bezpieczne kąpanie maluchów. Nierzadko stawiają na tego typu rozwiązanie, z uwagi na mniejszą ilość niebezpiecznych kantów, o które mogłoby się zahaczyć dziecko. W wypadku starszych osób albo mających ograniczone ruchowe zdolności, lepszym wyborem będą kabiny mające niskie brodziki albo postawione w sposób bezpośredni na podłożu. 

Brodzik, a przestrzeń 

Wybranie właściwego brodzika, w sporej mierze determinowane będzie przez miejsce, które posiadamy do dyspozycji. Jeżeli łazienka nie jest zaliczana do ustawnych, lepszym rozwiązaniem będzie brodzik w prostokątnej albo kwadratowej wersji. Kształt tradycyjny, będzie łatwiejszy do dostosowania do reszty wyposażenia, aby razem mogła powstać funkcjonalna całość. W łazienkach mających większy metraż, estetycznie będzie się prezentować półokrągły brodzik. W komplecie razem z kabiną o takim samym kształcie, doda wnętrzu przyjaznego, jak również nowoczesnego charakteru. Zależnie od tego, jak sporym metrażem dysponujemy, możemy dokonać wyboru właściwego rozmiaru. 

https://www.elements-show.pl/lazienka/brodziki/brodziki-polokragle