Dla kogo jest odpowiednie serum z kwasem hialuronowym?

18 lipca 2023 Autor admin Wyłączone

Kosmetyki nawilżające skórę zwykle zawierają poza olejkami naturalnymi, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry — kwas hialuronowy, który znany jest ze swych właściwości nawadniających. Jest on składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała jak kremy, balsamy, czy serum. Dla jakiego typu skóry zalecane jest serum z kwasem hialuronowym?

Jak działa serum z kwasem hialuronowym?

Nawilżające serum z kwasem hialuronowym ma za zadanie wiązać cząsteczki wody i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dodatkowo ujędrnia on i uelastycznia skórę, pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych i elastyny. Odpowiednio stosując serum z kwasem hialuronowym, znacząco można opóźnić procesy starzenia się skóry, zmniejszając widoczność istniejących drobnych linii i zmarszczek. Co najważniejsze jest to kosmetyk całkowicie bezpieczny dla zdrowia. 

Dla kogo idealnym wyborem będzie serum z kwasem hialuronowym?

Ze względu na silne i długotrwałe nawilżenie, jakie zapewnia serum z kwasem hialuronowym to kosmetyk, który jest bezpieczny dla każdego typu skóry i kobiet w każdym wieku. Wszystko dlatego, że każdy rodzaj cery skorzysta z jego dobroczynnych właściwości na swój sposób. Czy będzie to skóra sucha, wrażliwa, dojrzała, podrażniona czy szorstka serum z kwasem hialuronowym głęboko nawilży skórę, przywróci jej miękkość i gładkość, dodatkowo wspomagając działanie kremów antyaging. 

Chcąc czerpać jak największe korzyści z jego stosowania, warto pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze stosujemy serum na skórę łącznie z odpowiednio dobranym do kondycji skóry kremem lub balsamem, po drugie dobrze jest je nakładać na wilgotną skórę. Aplikując serum z kwasem hialuronowym bezpośrednio po nałożeniu toniku lub hydrolatu zdecydowanie lepiej będzie się ono rozprowadzać i wchłaniać w skórę. Podobnie jak kosmetyki codzienne można go używać dwa razy dziennie — rano i wieczorem również na okolicę oczu, szyję i dekolt.