Sucha skóra – ratunkiem jest balsam nawilżający 

21 listopada 2022 Autor admin Wyłączone

Skóra, niestety ma skłonności do przesuszania się. Powody mogą być bardzo różne. Mogą one wynikać z różnego rodzaju chorób, może mieć również podłoże genetyczne. Bardzo często wpływ na stan i kondycję naszej skóry mają czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, niska temperatura, kontakt skóry z substancjami chemicznymi, czy mechaniczne otarcia. Spadek zawartości kwasu hialuronowego w skórze również jest istotną przyczyną, gdyż jest on higroskopijny i odpowiada za wiązanie wody. Suchość skóry może wynikać również z zaburzeń hormonalnych, z którymi boryka się wiele osób. Każdy ten przypadek powinien zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry i sięgnąć po odpowiedni balsam nawilżający, który pomoże przywrócić skórze jej dawną kondycję, by cieszyć się nią bez podrażnień. 

Jakie balsam nawilżający do ciała najlepiej stosować?

Balsamy, które najlepiej sprawdzą się w procesie nawilżania naszej skóry, to takie, które skupiają w sobie przede wszystkim naturalne składniki. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić skład takiego preparatu, gdyż niestety nadal wiele z nich zawiera składniki, które nie sprzyjają procesowi nawilżania skóry. Co zatem powinien mieć w sobie dobry balsam do ciała nawilżający? Przede wszystkim:

– humektanty; substancje, które zatrzymują wodę w skórze. Są bardzo silnie higroskopijne. Przykładem humektantu może być kwas hialuronowy lub mocznik.

– substancje okluzyjne; substancje, które stworzą błonkę, dzięki której ciężej jest utracić naskórkowi wodę. Przykładem są woski, oleje pszczele lub lanolila. 

– tłuszcze; uzupełnią one lipidy w skórze. Zawarte są np. w jojoba, olejach roślinnych, orzechach makadamia. 

Warto dbać o nawilżenie skóry. Przewlekłe niedobory wody i przesuszenie poprowadzi do uszkodzenia skóry, wywoła świąd i pieczenie. Dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie, zanim dojdzie do utraty wody w skórze. Regularne stosowany balsam intensywnie nawilżający i dbanie o nawodnienie organizmu sprawi, że skóra będzie gładka, elastyczna i zregenerowana. Stosowanie zbilansowanej diety będzie kluczowym elementem dbałości o nasz organizm i z pewnością wspomoże dbałość o skórę.